Menu

XVI Grudziądzki Konkurs Akordeonowy II Grudziądzki Konkurs Instrumentów Dętych O XVI Grudziądzkim Konkursie Akordeonowym VII Grudziądzki Konkurs Skrzypcowy im. Piotra Janowskiego Makroregionalny konkurs MISTRZ ZASAD MUZYKI SZKOLNY KONKURS SOLFEŻOWY MAKROREGIONALNY KONKURSU WIEDZY O ŻYCIU I TWÓRCZOŚCI STANISŁAWA MONIUSZKI dla uczniów szkół muzycznych I stopnia O szkole

Harmonogram_II_GKID_Grudziadz_2019.pdf

 

WYNIKI 

II GRUDZIĄDZKIEGO KONKURSU INSTRUMENTÓW DĘTYCH

Grudziądz 24 – 25 maja 2019 r.

Jury w składzie:

prof. Roman Gryń

dr Małgorzata Lange – Banaś

ad. dr hab. Andrzej Wojciechowski

 

po przesłuchaniu 85 uczestników w 8 kategoriach, postanowiło przyznać następujące nagrody
i wyróżnienia:

 

 

Kategoria I Instrumenty Dęte Blaszane

I nagroda

Agata Buczkowska – trąbka - Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Lipnie

- nauczyciel - Anna Kaźmierczak

 

II nagroda

Wiktor Kryska - waltornia - Publiczna Szkoła Muzyczna I st. w Lipnie

- nauczyciel – Robert Józefowicz

 

III nagroda

Mikołaj Słomiński – trąbka - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Malborku

- nauczyciel – Wojciech Wiśniewski

 

wyróżnienie

Grzegorz Kloc – trąbka - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Malborku

- nauczyciel – Wojciech Wiśniewski

Tobiasz Zientalski – waltornia - Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Inowrocławiu

- nauczyciel – Barbara Świeczkowska

 

Kategoria I Instrumentów Dętych Drewnianych

I nagroda nie przyznano

 

II nagroda

Zofia Bork-Komorowska – flet – SM I i II st. w Gdyni 

nauczyciel- Malwina Radziejewska

 

III nagroda

Mikołaj Małecki – klarnet - SM I stopnia w Solcu Kujawskim

nauczyciel – Jacek Wejk

Kacper Macal – saksofon – PSM I st. w Kwidzynie

Nauczyciel Dariusz Dobosz

 

wyróżnienie

Agata Jarosz – flet - ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu

nauczyciel – Anita Luzak-Czechowska

Wojciech Michalski – klarnet - PSM I i II st. w Grudziądzu

nauczyciel – Gabriela Witkowska

Nikoletta Roma Kubiak – flet - SM I st. w Radziejowie

nauczyciel – Anna Witkowska-Stefańska

Paweł Adamski - klarnet – Publiczna SM w Osieku n/Wisłą

nauczyciel – Kamil Lewandowski

Mateusz Laskowski – klarnet – Sopocka SM I st.

Nauczyciel – Dariusz Egielman

 

 

Kategoria II Instrumentów Dętych Blaszanych

 

I nagroda

Bartłomiej Dwórznik – tuba - PSM I stopnia w Kwidzynie

nauczyciel – Eugeniusz Kiziński

 

II nagroda

Jakub Pankowski - trąbka - PSM I stopnia w Kwidzynie

nauczyciel – Wojciech Wiśniewski

 

III nagroda

Jan Golder - trąbka - PSM I stopnia w Kwidzynie

nauczyciel – Wojciech Wiśniewski

Kacper Gubiec – tuba - PSM I stopnia w Kwidzynie

nauczyciel – Eugeniusz Kiziński

 

wyróżnienie
Magdalena Kołodziejska – trąbka - PSM I i II st. w Kutnie

nauczyciel – Grzegorz Kołodziejczak

Jan Szwechowicz - trąbka - ZSM w Touniu

nauczyciel – Jakub Marszałek

 

Kategoria II Instrumentów Dętych Drewnianych

 

I nagroda

Martyna Kinga Wędzińska – flet - SM I stopnia w Radziejowie

nauczyciel – Anna Witkowska-Stefańska

 

II nagroda

Mikołaj Storoniak - klarnet - ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu

nauczyciel – Krzysztof Krawiec

 

III nagroda

Zuzanna Chabinka - flet - ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu

nauczyciel – Anita Luzak-Czechowska

Wiktoria Chruścińska – obój - SM I i II st. w Gdyni

nauczyciel – Jolanta Kowalczyk

 

wyróżnienie
Wiktor Jastrzębowski – saksofon - ZSM we Włocławku

nauczyciel – Dariusz Zaleśny

Oskar Skibiński - saksofon - ZSM we Włocławku

nauczyciel – Dariusz Zaleśnny

Amelia Skocz – obój – PZSM w Bydgoszczy

Nauczyciel – Barbara Buczek

Błażej Beszczyński – fagot – PZSM w Bydgoszczy

Nauczyciel – Zdzisław Dworzyński

Oskar Terpiłowski – saksofon – PSM I st. w Kwidzynie

Nauczyciel Dariusz Dobosz

Martyna Waszak – saksofon – SM I st. w Radziejowie filia Wierzbinek

Nauczyciel – Paweł Trawczyński


 

Kategoria III Instrumentów Dętych Drewnianych

 

I nagroda

Małgorzata Bobińska – flet - PZSM w Bydgoszczy

nauczyciel – Mirosława Pawłowska

 

II nagroda

Paweł Libront – klarnet - PZSM w Bydgoszczy

nauczyciel – Andrzej Dudziński

 

III nagroda

Konrad Hennig – flet - SM I i II stopnia w Gdyni

nauczyciel – Hanna Łącka

 

wyróżnienie
Joanna Skrzypkowska – flet SM I i II stopnia w Gdyni

nauczyciel – Hanna Łącka

Aleksandra Stasik – flet -PZSM w Bydgoszczy
nauczyciel – Mirosława Pawłowska

Patrycja Walczak – flet – PSM I i II st. w Inowrocławiu

Nauczyciel – Katarzyna Kuzimska

 

Kategoria III Instrumentów Dętych Blaszanych

 

I nagroda  

Michał Radziejewski – puzon – ZSM w Toruniu

nauczyciel – Grzegorz Radziejewski

Błażej Skotnicki – trąbka – PZSM w Bydgoszczy

nauczyciel – Tomasz Gluska

 

II nagroda

Mateusz Klimek – waltornia – SM I i II st. w Gdyni

nauczyciel – Piotr Pożakowski

Adam Pastwa – trąbka – ZSM Gdańsk-Wrzeszcz

nauczyciel - Sylwia Romaniecka - Zamora

 

III nagroda

Łukasz Mroczek – trąbka – PSM I i II st. w Grudziądzu
nauczyciel – Wojciech Wiśniewski

 

wyróżnienie
Jakub Perehuda –trąbka - PSM I i II st. w Grudziądzu
nauczyciel – Wojciech Wiśniewski

 

Kajetan Szewczyk - trąbka – ZSM Gdańsk-Wrzeszcz

Nauczyciel - Sylwia Romaniecka - Zamora

 

 

 

 

Kategoria IV Instrumentów Dętych Blaszanych

I nagroda - nie przyznano

 

II nagroda

Krystian Rozwonkowski – puzon – ZSM w Toruniu

Nauczyciel – Grzegorz Radziejewski

 

 

III nagroda

Piotr Ostrowski - tuba – PSM I i II st. w Kutnie
nauczyciel – Grzegorz Kołodziejczak

 

wyróżnienie
Krzysztof Kucharski – puzon - PSM I i II st. w Inowrocławiu
nauczyciel – Cezary Zienkowski

 

Adrian Majkowski - trąbka – PSM I i II st. w Kutnie

Nauczyciel – Grzegorz Kołodziejczak

 

Agata Silakowska – saxhorn tenorowy - ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu

Nauczyciel – Grzegorz Karłowicz

 

 

 

Kategoria IV Instrumentów Dętych Drewnianych

 

I nagroda

Julia Szczepanowska – saksofon - PSM I i II st. w Grudziądzu

nauczyciel – Dariusz Dobosz

 

II nagroda

Zofia Zarzyka – flet - PZSM w Bydgoszczy

nauczyciel – Mirosława Pawłowska

 

III nagroda nie przyznano

 

wyróżnienie
Kinga Kraska – fagot - ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu

nauczyciel – Ewa Naczk-Jankowska

Eliza Piórecka – flet - ZSM w Gdańsku-Wrzeszczu
nauczyciel – Katarzyna Czerwińska-Gosz

Aleksandra Taubel - fagot – SM I i II st. w Gdyni

Nauczyciel – Ewa Naczk-Jankowska

Maja Wilkowska – flet – SM I i II st. w Gdyni

Nauczyciel – Hanna Łącka

 

Jury postanowiło wyróżnić najmłodszych uczestników

Agatę Jarosz i Agatę Buczkowską,

 

nauczycieli, którzy przygotowali laureatów konkursu oraz następujących akompaniatorów:

 

Filip Grzelakowski

Miryna Susmarska

Magdalenę Cielińską

Ewę Miś-Radziejwską

Michała Kuzimskiego

Tomasza Gusta

Kamila Węgorka

Monikę Madej-Strukiel

Kaję Papierską

Magdalenę Ochlik-Jankowską

Annę Rocławską-Musiałczyk

Ewelinę Dudzik

Arkadiusza Szopę

Zuzannę Lisiecką

 

 

 

 

 

DOKUMENTY DO POBRANIA:

Regulamin_II_GKID.pdf

II_GKID_-_Karta_zgloszenia.doc

Zgoda_na_przetwarzanie_wizerunku(1).pdf

 

II Grudziądzki Konkurs Instrumentów Dętych

Grudziądz, 24 - 25 maja 2019r.

REGULAMIN

 

1.      II Grudziądzki  Konkurs Instrumentów Dętych odbędzie się w  dniach 24 - 25 maja 2019 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu przy ul. Armii Krajowej 10.                                      

 

      2. Cele konkursu:

   - prezentacja umiejętności uczniów w zakresie gry na instrumentach dętych,

   - podnoszenie poziomu nauczania na instrumentach dętych w szkołach muzycznych ,

   - popularyzacja instrumentów dętych,

   - integracja młodych instrumentalistów i wymiana doświadczeń pedagogów.

 

3. W konkursie mogą brać udział uczniowie wszystkich typów szkół muzycznych I i II stopnia

    regionu kujawsko – pomorskiego i pomorskiego.    

    Konkurs jest  interdyscyplinarny i obejmuje wszystkie instrumenty dęte drewniane i blaszane.

   

4. Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w dwóch grupach: 

                                                     Grupa  I - instrumenty dęte drewniane

Grupa II - instrumenty dęte blaszane

            z podziałem na typy szkół i kategorie:

            Szkoła I stopnia:

Kategoria  I -  uczniowie klas I – III cyklu sześcioletniego i I – II cyklu czteroletniego

Kategoria II -  uczniowie klas IV – VI cyklu sześcioletniego i III – IV cyklu czteroletniego

            Szkoła II stopnia:

Kategoria III - uczniowie klas I – III

Kategoria IV - uczniowie klas IV – VI

 

5. Wymagania programowe:

a)      etiuda – dopuszcza się wykonanie z nut

b)      utwór z akompaniamentem (program dowolny) – obowiązkowo wykonany z pamięci

Kategoria I i II – łączny czas trwania do 8 minut

Kategoria III – łączny czas trwania do 10 minut

Kategoria IV – łączny czas trwania do 12 minut

       Kolejność wykonywania utworów dowolna.

           

6.  Uczestnicy konkursu występują z własnym akompaniatorem.

     Przesłuchania odbywać się będą przy udziale publiczności.

7. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymują dyplom uczestnictwa, a laureaci dyplom laureata i nagrody.                                 

     Zasady punktacji i rozdziału nagród ustalają Jurorzy.

      Decyzje Jury są ostateczne.

8. Wpisowe w wysokości 100 zł  od każdego uczestnika konkursu należy wpłacić na konto:

Rada Szkoły

Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Grudziądzu

ul. Armii Krajowej 10

z dopiskiem „Imię i nazwisko wykonawcy oraz Grudziądzki Konkurs Instrumentów Dętych”

 

nr konta   78 1160 2202 0000 0000 9067 4030

 

    W przypadku rezygnacji uczestnika wpisowe nie podlega zwrotowi.

9.  Kartę zgłoszenia (wypełnioną wyłącznie komputerowo) z potwierdzeniem wpłaty wpisowego oraz             podpisaną zgodę na przetwarzanie danych osobowych prosimy wysyłać drogą elektroniczną na adres                           e-mail : psmg@wp.pl   do dnia  30 kwietnia 2019 r.       

10. Zgłoszenie udziału w konkursie jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.

11. Harmonogram przesłuchań konkursowych będzie zamieszczony na stronie internetowej szkoły:

https://psmgrudziadz.edupage.org

12.  Informacji na temat konkursu udziela organizator (tel. 608383810) .

       Pytania można kierować również na adres mailowy: psmg@wp.pl .

 

 

 

Kontakt

  • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu
    ul. Armii Krajowej 10
    86-300 Grudziądz
  • 056 6421888
    fax 56 46 236 32
    psmg@wp.pl

Galeria zdjęć