Menu

 • KONCERT UCZNIÓW Z TORUŃSKĄ ORKIESTRĄ SYMFONICZNĄ

  15 czerwca 2008r. na dziedzińcu Ratusza Miejskiego odbył się koncert w ramach "Dni Grudziądza", podczas którego wystąpili uczniowie naszej szkoły z towarzyszeniem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Było to nie tylko ważne wydarzenie w życiu szkoły, ale także ogromne przeżycie młodych wykonawców, którzy mieli okazję grania z profesjonalną orkiestrą.
  Zaprezentowali się:
  - Martyna Parteka - skrzypce
  - Aleksandra Nabakowska - flet
  - Sandra Hejnowska - skrzypce
  - Mateusz Dobosz - saksofon • Wyjazd do Szwecji


  Wspomnienia z wyjazdu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st.
  im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu do Falun w Szwecji

  W dniach 21-25 maja 2008 roku odbył się zaplanowany wyjazd uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Grudziądzu do Falun w Szwecji.  W ubiegłym roku gościliśmy 33-osobową grupę uczniów i nauczycieli z zaprzyjaźnionej szkoły muzycznej w Falun. W tym roku na zaproszenie tejże szkoły pojechali nasi uczniowie. Grudziądzką szkołę muzyczną reprezentowały 3 zespoły – Trio akordeonowe, Kwartet saksofonowy i Szkolna orkiestra smyczkowa – razem 22 uczniów i 5 nauczycieli.

  Zostaliśmy bardzo mile przyjęci przez organizatorów po stronie szwedzkiej, tj. dyrekcję, nauczycieli, uczniów i rodziców Dans och Musikskolan w Falun. Podczas pobytu uczniowie nasi prezentowali cztery koncerty: dla słuchaczy Szkoły języka szwedzkiego dla obcokrajowców, dla uczniów szkół artystycznych w Falun, dla uczniów szkoły w Rättvik oraz dla mieszkańców Falun. Wszystkie cieszyły się dużym zainteresowaniem i przyjęte były z ogromnym aplauzem. Odbyły się również wspólne warsztaty naszych uczniów i uczniów szkoły muzycznej w Falun, czego efektem był wspólny występ połączonych zespołów z Polski i Szwecji w kościele w Falun.

  Podczas koncertów, jak również podczas spotkań z młodzieżą szwedzką i mieszkańcami Falun promowaliśmy miasto Grudziądz i województwo Kujawsko-Pomorskie poprzez rozdawanie folderów o Grudziądzu i regionie, a albumy książkowe znalazły się w domach uczniów szwedzkich, u których mieszkali nasi uczniowie. Natomiast gospodarze zapewnili nam również atrakcje turystyczne w postaci zwiedzania miasta Falun, kopalni miedzi, a także zorganizowali wycieczkę po regionie Dalarna.
  Dyrektor oraz nauczyciele PSM I i II st. w Grudziądzu zostali przyjęci na oficjalnym spotkaniu z władzami miasta Falun w Ratuszu. Podczas wspólnej kolacji wymienialiśmy doświadczenia i informacje na temat systemów kształcenia muzycznego w Polsce i w Szwecji, jak również prezentowaliśmy walory turystyczne Grudziądza i województwa.
  Wszyscy uczestnicy wyjazdu pozostają pod wielkim wrażeniem sympatycznego pobytu i bardzo przyjacielskiego przyjęcia przez Szwedów.

Kontakt

 • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu
  ul. Armii Krajowej 10
  86-300 Grudziądz
 • 056 6421888
  fax 56 46 236 32
  psmg@wp.pl

Galeria zdjęć