----------------------------

Wtorek 29.07.2014

----------------------

Nawigacja

Kontakt

  • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu
    ul. Armii Krajowej 10
    86-300 Grudziądz
  • 056 6421888
    fax 56 46 236 32
    psmg@wp.pl

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

        

                             

 

INFORMACJE DLA RODZICÓW     (aktualne składki i numery kont)                

>>RADA RODZICÓW<<             >>RADA SZKOŁY<<

>>>>Nieobecności nauczycieli<<<
 


 

>>>>Lista przyjętych do PSM I i II st. w Grudziądzu<<<<


Wizyta uczniów

Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Grudziądzu

w mieście partnerskim - Gϋtersloh (Niemcy)

>>>więcej<<<

 

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

http://www.coi.kujawsko-pomorskie.pl/

 

http://www.visitkujawsko-pomorskie.pl/

 

oraz  Urzędu Miasta w Grudziądzu

 


PROMOCJA MŁODYCH

>>>fotogaleria Gazety Pomorskiej<<<

 
 

 


                Sukcesy uczniów

 

 

23 maja 2014 roku w  Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kartuzach

odbył się

VI Konkurs Młodego Gitarzysty

 

Wiktoria Sadowska z klasy Pana Jarosława Wiśniewskiego otrzymała wyróżnienie oraz nagrodę za najlepsze wykonanie utworu kaszubskiego.

 


W dniach 21-22 maja 2014 r.

w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Sochaczewie

odbył się

III FESTIWAL MUZYKI AKORDEONOWEJ

„HARMONIA ESPRESSIVA”

im. prof. JERZEGO JURKA

 

Laureatami konkursu zostali:

            Paweł Łaniecki z klasy akordeonu Pana Tomasza Kwiatkowskiego

               Błażej Wróbel z klasy akordeonu Pana Marcina Wardulińskiego

wyróżnienie otrzymał

             Filip Witkowski z klasy akordeonu Pana Tomasza Kwiatkowskiego

 


22 maja 2014 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Iławie

odbyły się

 II Ogólnopolskie Spotkania Pianistyczne

 

III nagrodę  zdobyła Julia Gorczyca

z klasy Pani Doroty Wardulińsjiej

 


W dniach 2-12 maja 2014r.

 

odbył się Europejski Konkurs Skrzypcowy we Włoszech

 

W swoich kategoriach nagrody otrzymały uczennice

 

I MIEJSCE – Beata Prus

II MIEJSCE – Weronika Bagniewska

I MIEJSCE – DUET: Weronika Bagniewska i Beata Prus

 

z klasy skrzypiec Pana Jefima Stinermana

 


W dniach 9-10  maja 2014 roku w  PSM I i II st. w Szczecinku

odbył się

XXXVI Konkurs Młodego Muzyka

Michał Jaworski z klasy tuby Pana Eugeniusza Kizińskiego

otrzymał wyróżnienie

 


W dniach 26-28 kwietnia 2014 roku w  Zespole Szkół Muzycznych w Kielcach

odbył się

III Ogólnopolski Festiwal Skrzypcowy

I nagrodę w grupie IV otrzymała Weronika Bagniewska
       z klasy skrzypiec Pana Jefima Stinermana

Weronice akompaniował Pan Tomasz Gust,

który otrzymał wyróżnienie wśród akompaniatorów

 


14 kwietnia 2014 roku w  Szkole Muzycznej I st. w Chełmży

odbył się

VIII Chełmżyński Konkurs Uczniów Klas Gitary Klasycznej Szkół Muzycznych I stopnia

II miejsce - Zespół Gitarowy - Marta Porębna, Adam Porębny

wyróżnienie - Zespół Gitarowy - Wiktoria Sadowska, Nadia Zając

wyróżnienie - Nadia Zając

wyróżnienie - Wiktoria Sadowska

wyróżnienie - Julia Tyszko

                                                Gitarzystów przygotował Pan Jarosław Wiśniewski


 

12 kwietnia 2014 roku w  Zespole Szkół  Muzycznych w Toruniu

odbył się

Regionalny Festiwal Sonat Instrumentów dętych

wyróżnienie otrzymał Aleksander Wiśniewski
z klasy saksofonu Pana Leszka Orłowskiego

 


W dniach 9-11 kwietnia 2014 r.

w Zespole Szkół Muzycznych w Słupcy

odbył się

Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy

 

w kategorii II

III nagroda - Paweł Łaniecki z klasy akordeonu Pana Tomasza Kwiatkowskiego

wyróżnienie - Filip Witkowski z klasy akordeonu Pana Tomasza Kwiatkowskiego

w kategorii III

          wyróżnienie - Błażej Wróbel z klasy akordeonu Pana Marcina Wardulińskiego

 

w kategorii VI - zespoły

II nagroda - duet - Julia Gorczyca (fortepian) i Błażej Wróbel (akordeon)
                                         - przygotowanie  Państwo Dorota i Marcin Wardulińscy

 

  >>>>>FOTORELACJA ZE STRONY ZSM W SŁUPCY<<<<<<<<

 


9 kwietnia 2014 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Kwidznie

odbył się


       Międzyszkolny Konkurs Teoretyczny

im. Korneliusza Ejsmonta

wyróżnienie I stopnia otrzymała Martyna Bala

- przygotowanie Pani Izabela Biernacka-Grzanka

 


4 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu

odbył się


       Regionalny Konkurs Słuchowy

dla uczniów klas VI OSM i PSM I st.

 

II nagrodę otrzymała Agata Misiak - przygotowanie Pani Iwona Misztal
                                  


 

3 kwietnia 2014 roku w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Brodnicy

odbył się


IV Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej Brodnica Ensemble

 

I nagrodę otrzymał duet - Julia Gorczyca (fortepian) i Błażej Wróbel (akordeon)
                                         - przygotowanie  Państwo Dorota i Marcin Wardulińscy

II nagrodę otrzymał kwintet akordeonowy - Błażej Wróbel, Filip Jankowski,
                                            Filip Witkowski, Paweł Łaniecki,  Daniel Długosz  
                                          
- przygotowanie Pani Hanna Kwiatkowska

      Błażej Wróbel otrzymał również nagrodę specjalną - OSOBOWOŚĆ KONKURSU


 

26 marca 2014 r. podczas konkursu w ramach

XX Kaszubskich Spotkań Akordeonowych w Kościerzynie

nasi akordeoniści zdobyli następujące nagrody:

 

kategoria I

III nagroda - Paweł Łaniecki z klasy akordeonu Pana Tomasza Kwiatkowskiego

wyróżnienie - Filip Witkowski z klasy akordeonu Pana Tomasza Kwiatkowskiego

kategoria II

II nagroda - Krzysztof Nowak z klasy akordeonu Pana Marcina Wardulińskiego

kategoria III

II nagroda - Filip Jankowski z klasy akordeonu Pani Hanny Kwiatkowskiej

kategoria IV

I nagroda - Błażej Wróbel z klasy akordeonu  Pana Marcina Wardulińskiego

kategoria V - zespoły

I nagroda - duet - Julia Gorczyca (fortepian) i Błażej Wróbel (akordeon)
                                         - przygotowanie  Państwo Dorota i Marcin Wardulińscy

II nagroda - kwintet akordeonowy - Błażej Wróbel, Filip Jankowski,
                                         Filip Witkowski, Paweł Łaniecki,  Daniel Długosz 
                                         
- przygotowanie Pani Hanna Kwiatkowska

>>>>>>>RELACJA<<<<<<


20 marca 2014r. odbył się w naszej szkole

                                         Makroregionalny konkurs

     Mistrz zasad muzyki dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia.



wyróżnienie otrzymał   Szymon Tur 

 

Szymona przygotowała  Pani Gizela Łazicka

 

                                                    


 

Podczas VIII OGÓLNOPOLSKICH  DZIECIĘCYCH SPOTKAŃ SKRZYPCOWYCH 

im. prof. M. Ławrynowicza
w Płocku

wyróżnienie  otrzymała

Natalia Kucińska  

  z klasy skrzypiec  Pani Iwony Jasińskiej

 

 

 

Podczas Konkursu w ramach XX Mławskiego Festiwalu Muzyki Akordeonowej,

który odbył się w Mławie 12-15 lutego 2014 r.

wyróżnienie  otrzymał

 Błażej Wróbel

z klasy akordeonu Pana Marcina Wardulińskiego 

 

 

 

Podczas X Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego 


"Muzyka w wykonaniu najmłodszych od Baroku po współczesność”


który odbył aię 10 stycznia 2014 r. w Gdańsku-Wrzeszczu

III MIEJSC

zajęła

Julia Gorczyca

 z klasy fortepianu Pani Doroty Wardulińskiej

 

 

 

Wśród laureatów IV Grudziądzkiego Konkursu Skrzypcowego im. Piotra Janowskiego, który odbył się 13 i 14 grudnia 2013 r.  znalazły się nasze uczennice

 

Natalia Kucińska z klasy p. Iwony Jasińskiej zdobyła II nagrodę w kat. II

Agata Misiak z klasy p. Tadeusza Linowskiego zdobyła I nagrodę w kategorii III

Zuzanna Skowron z klasy p. Iwony Jasińskiej otrzymała wyróżnienie w kat. III

 

Agata Misiak otrzymała również dwie nagrody specjalne - nagrodę Fundacji im. Piotra Janowskiego – użyczenie instrumentu lutniczego oraz udział w kursie mistrzowskim w Żychlinie ufundowany przez prof. Marcina Baranowskiego i Impresariat Muzyczny Jana Romanowskiego

 

 

 

 

Podczas Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego
w ramach IV Zjazdu Akordeonistów,
który odbył się 10 października 2013 r. w Tczewie


Filip Jankowski
z klasy V c. 6-l. przygotowany przez Hannę Kwiatkowską
zdobył II nagrodę w kategorii I

 

Filip Witkowski
z klasy III c. 6-l. przygotowany przez Tomasz Kwiatkowskiego
otrzymał wyróżnienie w kat. I

Wyróżnienie w kategorii zespołów otrzymał Kwartet akordeonowy I st.
prowadzony przez Hannę Kwiatkowską

 

>>>> informacje o konkursie <<<<

 

                              

NA  MIĘDZYNARODOWYM  KONKURSIE  SKRZYPCOWYM
w Austrii (7-9 września 2013r.)

II MIEJSCE  w swojej kategorii
zajęła uczennica klasy II - PSM II st.

WERONIKA BAGNIEWSKA

WYRÓŻNIENIE  w swojej kategorii
otrzymała uczennica klasy III - PSM II st.

BEATA PRUS

Obie uczennice z klasy skrzypiec  p. Jefima Stinermana


Składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!


FOTORELACJE

 

           

Wspomnienie z koncertu promującego płytę w Grudziądzu,

w którym wystąpili m. in. uczniowie naszej szkoły

>>>>>Relacja z Koncertu<<<<<

 

PROMOCJA MŁODYCH      .>>>>>relacja<<<<<<

 

BAL KARNAWAŁOWY 2014         >>>>>>FOTORELACJA<<<<<<

 

           

  Pasowanie 2013              >>>>FOTO<<<<

 

 

 

 

 

Koncert z cyklu "Lato na Starym Mieście"

 

w wykonaniu zespołów i orkiestr

działających w PSM I i II st. w Grudziądzu

 

                                                     >>>>  Fotorelacja <<<<<<< Gazeta Pomorska

 

Koncert "PROMOCJA MŁODYCH"

w wykonaniu wyróżniających się uczniów - laureatów konkursów i przesłuchań

makroregionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych

 

Galeria zdjęć dzięki uprzejmości Remigiusza Żurawskiego - eGrudziadz.pl

>>>>>>>PROMOCJA MŁODYCH <<<<<<

>>>>>Relacja ITV<<<<<

 

 

>>>>>>  WYNIKI   XIII  Grudziądzkiego Konkursu Akordeonowego  <<<<<<

Fotorelacja z pierwszego dnia przesłuchań

>>>>>>Twoje-Miasto.pl <<<<<<<

media o konkursie

>>>> Gazeta Pomorska <<<<<

>>>> Polskie Radio PIK <<<<<

>>>>Grudziadz.pl<<<<<

 >>>>>>>Laureaci I nagród  (foto)  <<<<<<<


 

 

Koncert "Promocja Młodych" styczeń 2013

Jubileusz 60-lecia PSM

Jubileusz

Koncert "Lato na Starym Mieście" 2012

Dwudziestolecie Zespołu Muzyki Rozrywkowej

 

 

Kontakt

  • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu
    ul. Armii Krajowej 10
    86-300 Grudziądz
  • 056 6421888
    fax 56 46 236 32
    psmg@wp.pl

Galeria zdjęć