----------------------------

Sobota 29.08.2015

----------------------

Nawigacja

Kontakt

  • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu
    ul. Armii Krajowej 10
    86-300 Grudziądz
  • 056 6421888
    fax 56 46 236 32
    psmg@wp.pl

WITAMY NA NASZEJ STRONIE

 

 

Baner termomodernizacja szkół artystycznych

 

 

 

 

 

 

                         Szczegóły:      >>CEA<<           >>MKiDN<<

 


 

INFORMACJE DLA RODZICÓW              

>>RADA RODZICÓW<<                                 >>RADA SZKOŁY<<    (składki 2014/2015)

>>>Wypożyczanie instrumentów<<<                                                    >>>>BIBLIOTEKA<<<<    

 >>>>Nieobecności nauczycieli, zajęcia przełożone<<<                      >>>e-dziennik<<<

 


 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

 

1 września 2015 r.        godz. 17.00

 

AULA SZKOŁY

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

REKRUTACJA

 

>>>>Lista uczniów przyjętych do szkoły  na 2015/2016 rok<<<<
 


 

 

 

>>>Galeria zdjęć GAZETY POMORSKIEJ<<<
 

 

 


Wspomnienia z wycieczki do Kruszwicy

1 czerwca 2015 r.

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<

 


 

 

V GRUDZIĄDZKI KONKURS SKRZYPCOWY

>>>>REGULAMIN<<<<


 


       Sukcesy uczniów 2014/2015

 

 

Na I Przeglądzie Chórów Szkolnych w Toruniu

 

SREBRNY DYPLOM

otrzymał

CHÓR SZKOŁY MUZYCZNEJ I ST.

przygotowany przez mgr Iwonę Misztal

divider

W konkursie rozegranym w ramach
VI Malborskich Spotkań Akordeonowych,
które odbyły się 28 maja 2015 r. 

I miejsce

zajął zespół akordeonowy w składzie:

Filip Jankowski, Daniel Długosz, Paweł Łaniecki,

Filip Witkowski, Łukasz Erdmański

Zespół przygotowała Hanna Kwiatkowska

 

II miejsce
zdobył duet
:

Julia Gorczyca - fortepian

Błażej Wróbel - akordeon

przygotowany przez Dorotę i Marcina Wardulińskich

 

wyróżnienie 

otrzymał zespół akordeonowy w składzie:

Paweł Wiśniewski, Błażej Wróbel, Alicja Jankowska, Kamil Baranowski

Zespół przygotował Tomasz Kwiatkowski

 

 

divider

 

Podczas IV Festiwalu Akordeonowego "Harmonia Espressiva"
im. prof. Jerzego Jurka,

który odbył się 21 i 22 maja 2015 r. w Sochaczewie

 

tytuł

 

LAUREATA

 

 

otrzymał

 

Filip Witkowski

 

z klasy akordeonu Tomasza Kwiatkowskiego

divider

Podczas III Spotkań Młodych Akordeonistów,

które odbyły się 18 maja 2015 r. w Brzezinach

 

 

II nagrodę 

 

 

otrzymała

 

Matylda Giemza

 

z klasy akordeonu Hanny Kwiatkowskiej

divider

 

Wśród laureatów XIV Grudziądzkiego Konkursu Akordeonowego,


który odbył się w dniach 24-25 kwietnia 2015 r.

 
znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

 

 

Kategoria II

 

I nagroda - Filip Witkowski - kl. IV - naucz. Tomasz Kwiatkowski
III nagroda -
Paweł Łaniecki - kl. IV- naucz. Tomasz Kwiatkowski

 

Kategoria III

 

wyróżnienie - Filip Jankowski - kl. VI - naucz. Hanna Kwiatkowska

 

Kategoria IV

 

I nagroda - Paweł Wiśniewski - kl. III  II st. - naucz. Tomasz Kwiatkowski

II nagroda - Błażej Wróbel - kl. I II st. - naucz. Marcin Warduliński

wyróżnienie - Alicja Jankowska - kl. II  II st. naucz. Tomasz Kwiatkowski

divider

 

 

Na X WŁOCŁAWSKICH SPOTKANIACH KLAS FORTEPIANU

im. Tadeusza Chmielewskiego, które odbyły się 22 kwietnia 2015 r. we Włocławku

 

I NAGRODĘ w I grupie wiekowej

NAGRODĘ Przewodniczącego Rady Miasta Włocławka

za indywidualność konkursu

NAGRODĘ za wykonanie utworu dowolnego

otrzymał

Cyprian Tessmer

z klasy fortepianu mgr Aleksandry Haber

 

divider

 

W Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Teoretycznej  im. Korneliusza Ejsmonta, 

który odbył się 22 kwietnia 2015 r. w Kwidzynie

 

WYRÓŻNIENIE II stopnia

otrzymał

Mateusz Tomaszewski

uczeń klasy V PSM I stopnia

przygotowany przez mgr Izabelę Biernacką-Grzanka

 

divider

 

W I Festiwalu Gitarowym, który odbył się 22 kwietnia 2015 r. w Osadzie Karbówko

 

                            Wyróżnienie w I grupie otrzymała Nadia Zając

                            Wyróżnienie w I grupie otrzymał Tytus Rozmarynowicz

                            Wyróżnienie w I grupie otrzymała Julia Tyszko

                            III Miejsce w I grupie otrzymała Maja Skowron

                            II Miejsce w III grupie wiekowej otrzymała Wiktoria Sadowska

                            Wyróżnienie w V grupie wiekowej –otrzymał duet :

                                                                           Wiktoria Sadowska i Nadia Zając

 

uczniowie z klasy gitary mgr Jarosława Wiśniewskiego

divider

 

W IX Chełmżyńskim Konkursie Uczniów Klas Gitary Klasycznej

Szkół Muzycznych I stopnia,

który odbył się 20 kwietnia 2015 r. w Chełmży

 

III Miejsce - Wiktoria Sadowska

III Miejsce - Maja Skowron

WYRÓŻNIENIE – Tytus Rozmarynowicz

uczniowie z klasy gitary mgr Jarosława Wiśniewskiego

 

 

 

divider

Na Ogónoplskim Konkursie Akordeonowym

w Słupcy 16-17 kwietnia 2015 r.

 

 

Błażej Wróbel

 

 z klasy mgr Marcina Wardulińskiego

 

 zajął

 

II miejsce w kat. I

 

divider

 

Na XXIX Starogardzkich Spotkaniach Kameralnych

w Starogardzie Gdańskim

 

I miejsce

zajął zespół akordeonowy w składzie:

Filip Jankowski, Daniel Długosz, Paweł Łaniecki,

Filip Witkowski, Łukasz Erdmański

Zespół przygotowała mgr Hanna Kwiatkowska

 

WYRÓŻNIENIE otrzymał duet:

Stanisław Warduliński  i Stanisław Stokfiszewski

Duet przygotowały mgr Iwona Jasińska i mgr Dorota Wardulińska

divider

 

NA MAKROREGIONALNYM KONKURSIE SOLFEŻOWYM

DLA SZKÓŁ MUZYCZNYCH II STOPNIA – BYDGOSZCZ 2015

 

III MIEJSCE

zajęła

 

WERONIKA BAGNIEWSKA

 

Przygotowanie uczennicy – mgr Gizela Łazicka

 

 

divider

NA II OGÓLNOPOLSKIM DRUŻYNOWYM KONKURSIE Z KSZTAŁCENIA SŁUCHU
W NADARZYNIE  – MARZEC 2015

WYRÓŻNIENIE

otrzymała drużyna w składzie:
Sandra Kubiak, Natalia Wieczorek, Mateusz Tomaszewski

    

Przygotowanie drużyny – mgr Izabela Biernacka-Grzanka

 

divider
Na Ogólnopolskim Konkursie na instrumenty dęte „MINIATURA 2015”

Bydgoszcz 19-20 lutego 2015 r.

 

WYRÓŻNIENIE
otrzymał uczeń II roku PSM II stopnia

 

ALEKSANDER WIŚNIEWSKI

z klasy saksofonu mgr Leszka Orłowskiego

Uczniowi towarzyszył przy fortepianie mgr Arkadiusz Szopa

 

divider

 

 

Podczas konkursu w ramach 

XXI Mławskiego Festiwalu Akordeonowego, 

który odbył się  5-7 lutego 2015 r. w Mławie

 

w kategorii solistów

 

Błażej Wróbel

z klasy akordeonu Marcina Wardulińskiego

zdobył III nagrodę

 

natomiast w kategorii zespołów 

III nagrody ex aequo zdobył

 

Duet

Julia Gorczyca - fortepian

Błażej Wróbel - akordeon

przygotowany przez Dorotę i Marcina Wardulińskich

 

oraz

Kwintet akordeonowy I st.

w składzie:

Filip Jankowski, Paweł Łaniecki, Filip Witkowski, Daniel Długosz, Łukasz Erdmański

przygotowany przez Hannę Kwiatkowską

 

divider

 

Ogólnopolskie  Przesłuchania    

Centrum Edukacji Artystycznej

 

WYRÓŻNIENIA otrzymali:

 

NATALIA KUCIŃSKA

z klasy skrzypiec mgr Iwony Jasińskiej

 

FILIP WITKOWSKI

 z klasy akordeonu mgr Tomasza Kwiatkowskiego

 

KWINTET AKORDEONOWY w składzie:

Paweł Łaniecki

Filip Jankowski

Daniel Długosz

Filip Witkowski

Łukasz Erdmański

prowadzenie - mgr Hanna Kwiatkowska

 

divider

IV Gdański Konkurs Skrzypcowy

 

Natalia Kucińska

 z klasy skrzypiec mgr Iwony Jasińskiej

 

zdobyła

III NAGODĘ

 

divider

 

W dniu 28 listopada 2014 r. w PSM w Kwidzynie odbył się
Powiślański Konkurs na Instrumenty Dęte im. prof. Marka Schilera

Sandra Kubiak 

z klasy fletu mgr Moniki Dudek

otrzymała wyróżnienie

divider

 

W dniach 2-4 października 2014 r. w Tczewie odbył się V Zjazd Akordeonistów, w którym  wzięli udział uczniowie szkół muzycznych  z Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Czech i Polski.
W Międzynarodowym Konkursie rozegranym w ramach zjazdu nasi uczniowie zdobyli następujące nagrody:

w kategorii I - uczniowie do 13 roku życia

Paweł Łaniecki z klasy akordeonu Tomasza Kwiatkowskiego zdobył I nagrodę

Filip Jankowski z klasy akordeonu Hanny Kwiatkowskiej zdobył III nagrodę

w kategorii II - uczniowie 13 -20 lat

Alicja Jankowska z klasy akordeonu Tomasza Kwiatkowskiego zdobyła wyróżnienie

w kategorii III - zespołów akordeonowych

Zespół akordeonowy I st.  w składzie Błażej Wróbel, Filip Jankowski, Filip Witkowski,
                                                               Paweł Łaniecki, Daniel Długosz
 
                                              - prowadzony przez Hannę Kwiatkowską zdobył II nagrodę.

więcej o konkursie   >>>konkurs 2014<<<

 

                                                                                                              GRATULUJEMY !

 

 


 


>>>Galeria zdjęć<<<


>>>>WYNIKI   XIV GKA<<<<


 

Z przyjemnością informujemy, że nasz absolwent  Piotr Pieron
znalazł się wśród laureatów  nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2015. 

"...Największym zwycięzcą Fryderyków okazał się sekstet wokalny muzyki współczesnej proMODERN...", którego członkiem jest Pan Piotr. 

 

                                              

 

Szczegółowe informacje                           >>>> Fryderyki 2015<<<<

 

GRATULUJEMY !


 

Wyniki konkursu wiedzy o życiu i twórczości J. S. Bacha

dla uczniów szkół podstawowych Grudziądza

 

I miejsce:

drużyna SP nr 20 w składzie:

- Dominika Orgacka

- Oliwia Zaremba

- Natalia Zaborska

przygotowanie: Małgorzata Fede-Kozłowska

 

II miejsce - nie przyznano

 

III miejsce:

drużyna SP nr 21 w składzie:

- Adrianna Kucharska

- Wiktoria Krajewska

- Artur Kowalewski

przygotowanie: Aleksandra Drozdecka

 

III miejsce (ex aequo):

drużyna SP nr 12 w składzie:

- Oliwia Osińska

- Agata Seweryńska

- Hubert Kwiatkowski

przygotownie: Ireneusz Haber

 

Wyróżnienie:

drużyna SP nr 7 w składzie:

- Julia Wolniak

- Weronika Drozd

- Małgorzata Wilińska

przygotowanie: Wiesława Kociurska-Prus

 


 

KONCERT     KARNAWAŁOWY

 w wykonaniu  zespołów działających
w Państwowej Szkole Muzycznej  I i II st. w Grudziądzu

>>>Galeria zdjęć<<<

>>>Fotorelacja "Gazeta Pomorska"<<<


 

BAL KARNAWAŁOWY 2015

 

 

>>>GALERIA ZDJĘĆ<<<

 


KONCERT  WIGILIJNY 2014

 

 

 PASOWANIE NA UCZNIA 2014

 

 

 

 


Nasi uczniowie w mediach

 

 

>>>>15-lecie Liceum Plastycznego w Grudziądzu<<<< (Gazeta Pomorska)

 


Wizyta uczniów

Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Grudziądzu

w mieście partnerskim - Gϋtersloh (Niemcy)

>>>więcej<<<

 

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego
Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

http://www.coi.kujawsko-pomorskie.pl/

 

http://www.visitkujawsko-pomorskie.pl/

 

oraz  Urzędu Miasta w Grudziądzu


 

 

 

 

 

PROMOCJA MŁODYCH - czerwiec 2014  

>>>fotogaleria Gazety Pomorskiej<<<



 

           

Wspomnienie z koncertu promującego płytę w Grudziądzu,

w którym wystąpili m. in. uczniowie naszej szkoły

>>>>>Relacja z Koncertu<<<<<

 

PROMOCJA MŁODYCH  - styczeń 2014    .>>>>>relacja<<<<<<

 

BAL KARNAWAŁOWY 2014         >>>>>>FOTORELACJA<<<<<<

 

           

  Pasowanie 2013              >>>>FOTO<<<<

 

 

 

 

 

Koncert z cyklu "Lato na Starym Mieście"   w wykonaniu zespołów i orkiestr
działających w PSM I i II st. w Grudziądzu           >>>>  Fotorelacja <<<<<<< Gazeta Pomorska

 

Koncert "PROMOCJA MŁODYCH"  w wykonaniu wyróżniających się uczniów - laureatów konkursów i przesłuchań  makroregionalnych, ogólnopolskich oraz międzynarodowych

Galeria zdjęć dzięki uprzejmości Remigiusza Żurawskiego - eGrudziadz.pl

>>>>>>>PROMOCJA MŁODYCH <<<<<<

>>>>>Relacja ITV<<<<<

 

 

>>>>>>  WYNIKI   XIII  Grudziądzkiego Konkursu Akordeonowego  <<<<<<

Fotorelacja z pierwszego dnia przesłuchań

>>>>>>Twoje-Miasto.pl <<<<<<<

media o konkursie

>>>> Gazeta Pomorska <<<<<

>>>> Polskie Radio PIK <<<<<

 

Kontakt

  • Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu
    ul. Armii Krajowej 10
    86-300 Grudziądz
  • 056 6421888
    fax 56 46 236 32
    psmg@wp.pl

Galeria zdjęć